Zanocuj w lesie

Zanocuj w lesie Nadleśnictwa Leśny Dwór

To obszar, na którym możesz biwakować na terenie naszego nadleśnictwa. Miłego obcowania z lasem!

Lokalizacja widoczna jest również na mapie oraz z poziomu aplikacji Mbdl (android) lub (iPhone)-

(z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.)

 

Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:

 1. regulaminem korzystania z obszaru
 2. informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska i czy te są zaopatrywane w drewno i na jakich zasadach można z niego korzystać. Jeśli nie, należy drewno przynieść ze sobą
  1. Wyznaczonym miejscem do rozniecania ognia jest wydzielenie leśne o nr 7 h (współrzędne WGS84: 54°26'45.8"N 17°13'31.2"E; współrzędne PL1992: 54.446056, 17.225333
 3. Od 21 lipca 2022 r. na terenie obszaru została dopuszczona, pod pewnymi warunkami, możliwość korzystania z kuchenek gazowych – szczegóły w regulaminie.
 4. mapą okresowego zakazu wstępu do lasu. Przed wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem
 5. zasadami bezpiecznego korzystania z lasu
 6. z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze. Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu
 7. w okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu! 
  1. Na terenie wyznaczonego obszaru znajduje się obwód łowiecki nr 51 zarządzany przez koło łowieckie „Cietrzew Słupsk”
 8. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza oraz przesłanie go na adres arkadiusz.baginski@szczecinek.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.

 

Kontakt do koordynatora programu w nadleśnictwie: Arkadiusz Bagiński tel. +48731110025

Nadleśnictwo Leśny Dwór przystąpiło do Programu „Zanocuj w lesie” w 2021r. Program powstał w ramach kontynuacji założeń zawartych w ogólnopolskim pilotażu udostępnienia obszarów leśnych celem uprawiania aktywności typu bushcraft i surwiwal. Po ponad rocznym okresie trwania pilotażu, ankietowaniu osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”.

W 2022 r. nastąpiła kolejna modyfikacja Programu polegająca na dopuszczeniu możliwości używania kuchenek gazowych. Wynikała ona głównie z potrzeb użytkowników Programu dla których możliwość podgrzania posiłku jest ważna.